Menu

oLYNX Grunex UltraGamer 2022 W11 HOME

oLYNX Grunex UltraGamer 2022 W11 HOME

LYNX Grunex 2022 UltraGamer

Výkon. Spoľahlivosť. Všetko ultra.

Prekonaj limity, zabudni na obmedzenia a užívaj si nálož výkonu. Výkon RTX 3070 spolu s Intel Core i7, 16 GB RAM a 2 TB SSD ti doslova vyrazí dych.

Prehľad špecifikácií

Základná doska MSI Z490-A PRO

Procesor Intel Core i7-11700F

Chladič Cooler Master HYPER 212 RGB

Grafická karta RTX 3070 VENTUS 2X 8G OC LHR

Pamäte RAM Kingston FURY Beast 16 GB RGB (dva 8 GB moduly)

Úložisko SSD Intel 670p NVMe s kapacitou 2 TB

Zdroj Gigabyte P650B 650W

Skriňa Cooler Master MasterBox MB520 RGB

Operačný systém Windows 11 Home

Záruka 3 roky

Základná doska

Základom zostavy je doska MSI Z490-A PRO osadená novým procesorom Intel Core 11. generácie. Rozšírený dizajn PWM chladiča a vylepšený dizajn obvodov zaisťuje účinný systém chladenia, a tak aj špičkový viacjadrový procesor pobeží na plný výkon. Vďaka rozhraniu Total Fan je možné nastaviť až 4 teplotné ciele pre CPU a základnú dosku. M.2 SHIELD FROZR účinne zabráni prehrievaniu diskov a udrží tak SSD na maximálnom výkone. Štvoricu slotov DIMM pre pamäte DDR4 SDRAM je možné osadiť až 128 GB. Pre pripojenie k internetu je k dispozícii 2,5 G LAN.

Procesor a chladenie

Intel Core i7-10700F s označením Rocket Lake je už jedenástou generáciou procesorov Intel. S celkom 8 jadrami (a 16 vláknami), ktoré sú nataktované na frekvenciu 2,5 GHz (v Turbo režime až 4,9 GHz) dostaneš ultra nálož výkonu, ktorý ti bohato postačí aj pre najnáročnejšie hry a aplikácie s maximálnymi detailmi. V spojení s perfektným chladičom Cooler Master Hyper 212 RGB, s technológiou priameho kontaktu zaisťujúcou efektívny a vynikajúci odvod tepla, tvoria parádnu dvojicu.

Grafická karta

Grafická karta MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 2x 8G OC LHR disponuje celkom 8 GB GDDR6 ktoré tikajú na 14000 MHz a pamäťovou zbernicou so šírkou 256 bitov. Základná frekvencia grafického jadra s celkom 5888 stream procesormi je 1500 MHz. V režime OC dosiahneš až na 1755 MHz. Verzia LHR má obmedzený výkon pre ťažbu kryptomien, neobmedzuje však herný grafický výkon karty.

Pamäte RAM

Pamäte RAM značky Kingston sú pre zostavy LYNX štandardom. Moduly zo série FURY Beast s celkovou kapacitou 16 GB (v zostave sú dva 8GB moduly) prinášajú dosť operačnej pamäte pre skvelý a plynulý zážitok v každej hre. Časovanie pamätí je CL16 pri napätí 1,35 V. Navyše sú vybavené elegantným chladičom doplneným o RGB svetelnú lištu. Vďaka FURY CTRL alebo pomocou softvéru výrobcov základných dosiek ako sú ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync dokážu hrať všetkými farbami. My sme ich naladili tak, nech hrajú so zvyškom zostavy.

Úložisko

Zabudni na dlhé načítavanie, nekonečne dlhé kopírovanie súborov a alebo nepríjemné cvrlikanie pevného disku. V tejto zostave nájdeš iba SSD. Konkrétne ide o Intel 670p pre socket NVMe a kapacitou 2TB. Rýchlosť čítania je skvelých 3500 MB/s a rýchlosť zápisu 2700 MB s. Teraz ťa už nič nebude brzdiť.

Zdroj

Moderný počítačový zdroj Gigabyte P650B s certifikáciou 80 PLUS Bronze a výkonom 650 W disponuje 120 mm tichým ventilátorom s hydraulickým ložiskom, ktorý optimalizuje redukciu hluku a chladiaci výkon. Jeho rýchlosť je upravená podľa automatickej detekcie výkonu zdroja. Vyššia energetická účinnosť podľa certifikácie 80 PLUS Bronze vedie k nižšej spotrebe energie, menšiemu množstvu tepla a nižšiemu hluku ventilátorov.

Skriňa

Modifikovaná skriňa Cooler Master MasterBox MB520 RGB je osadená celkom 3 RGB ventilátormi na prednej strane. Veľké prieduchy a ďalší ventilátor na zadnej strane zaisťujú perfektné prúdenie vzduchu a účinné chladenie. A aby si videl všetku tú krásu vo vnútri je bočnica vyrobená z tvrdeného temperovaného skla.

Operačný systém

K novej zostave prinášame aj novú verziu operačného systému Windows 11. Získaš tak intuitívnejšie prostredie, lepšiu prácu s oknami, svižnejší chod systému. Pre hráčsku komunitu navyše prináša novú úroveň hrania, či už s vymoženosťami, ktoré zaručia rýchlejšie načítavanie hier a lepšiu grafiku, alebo obsiahnutým Xbox Game Pass. Získaj tak prístup k viac než 1000 herným titulom.

Záruka

S novou zostavou LYNX dostaneš aj nadštandardnú záruku predĺženú na 3 roky. Za svoje zostavy ručíme a každá porucha, ktorá nie je zapríčinená tebou a objaví sa v prvých 3 rokoch je záručná. Predĺžená záruka nie je nijako spoplatnená. Servis tí prípadne vyrieši našich viac ako 100 servisných stredísk alebo môžeš o servis požiadať svojho predajcu. Oprava je obvykle vybavená do 5 pracovných dní.

Kód 10462788
Operačný systém Windows 11 Home
Rozhranie HDMI / USB 2.0 / USB 3.0 / 3.5mm Jack / DisplayPort
Druh optickej mechaniky Bez optickej mechaniky
Kapacita pamäte grafickej karty (v MB) 8192
Grafický čip NVIDIA RTX 3070
Kapacita pevného disku (v GB) 2 000
Typ disku SSD
Kapacita pamäte 16 GB
Typ procesora Intel Core i7
Využitia PC Herný
Prevedenie PC Midi-Tower
Rýchlosť otáčok (v RPM) SSD