Menu

Nové oLYNX Grunex počítače sú tu. Zoznámte sa s ProGamer 2018

Nová generácia obľúbených počítačov oLYNX Grunex je tady. Na českém trhu figurujú už niekoľko rokov a každoročne sa teší veľkej obľube u hráčov. Tohtoročný stroje majú skvele nakročené, aby v trende pokračovali.

Nové oLYNX Grunex počítače sú tu. Zoznámte sa s ProGamer 2018

Na výber je opäť z viacerých zostáv, aby si každý záujemca našiel tú najlepšie vyhovujúci. Na všetky dôjde rad, my sa ale najskôr zameriame na oLYNX Grunex ProGamer 2018. Prečo práve stredný model?

oLYNX Grunex ProGamer bol v minulých generáciách suverénne najobľúbenejší z oLYNX Grunex rodiny (v rokoch 2015 a 2016 išlo dokonca o najpredávanejší herný počítač v Českej republike celkovo). ProGamer ponúka výborný pomer cena / výkon, tichý chod a samozrejme unikátny dizajn. Na počítačoch oLYNX Grunex ProGamer prebieha každoročne rad eSport turnajov a využívajú sa aj v herni najobľúbenejšieho relácii o počítačových hrách na Prime Cool RE-PLAY.

Rad nových počítačov si opäť drží farebné odlíšenie a mnohé z vás určite elegantnú modrú farbu modelu ProGamer dobre pozná. Dizajn tradične prešiel aktualizácií a tento rok poteší hlavne tých, ktorým sa u minulého modelu zdalo, že by grafických prvkov mohlo byť menej.

Najdôležitejšie sú samozrejme komponenty. Výkon počítača zaisťuje tradičné kombinácie procesora Intel Core i5 a grafickej karty NVIDIA z aktuálnej 10. radu. To znamená procesor Core i5-7400 (zvládne až 3,5 GHz) a grafickú kartu GeForce GTX 1060 s 6 GB pamäte. Dostanete tak grafickú kartu, ktorá si s aktuálnymi hrami hravo poradí.

Zvyšok výbavy dopĺňa rýchle SSD s kapacitou 250 GB s najnovšou technológiou 3D NANO od WD, tradičné pevný disk veľkosti 2 TB a 16 GB rýchlej operačnej pamäte typu DDR4 SDRAM. SSD vám poskytne dostatok miesta na systém Windows 10 a niekoľko hier.

Na tomto mieste by sme vám mohli samozrejme popísať, ako je počítač výkonný a ako krásne na ňom budú vyzerať hry. To by ale bolo moc jednoduché. Po vzore omílaného hesla "dôkaz namiesto sľubov" sme opäť pripravili reálnu ukážku výkonu v podobe tabuľky a videí.

Hra Nastavenie Priemer FPS
CS:GO Very High 210
PUBG GeForce Experience* 74
Battlefield 1 Ultra 79
AC: Origins Very High 59

 

* Texture: Medium, View distance: Ultra, Anti-aliasing: Ultra, Shadows: High, Effects: Very Low, Post-Processing: High, Foliage: Ultra

Na začiatku videa vždy uvidíte, na aké nastavenie hráme a počet snímok za sekundu (FPS) môžete sledovať v pravom hornom rohu. Väčšinou sú detaily nastavené čo možno najvyššie, aby sme naplno ukázali možnosti počítača. Samozrejme, kto chce viac FPS, jednoducho zníži nastavenie detailov.

Pre začiatok sme vybrali mix populárnych hier, ktoré podľa nás dôkladne demonštrujú výkonové možnosti stroja oLYNX Grunex ProGamer 2018. CS: GO je klasika, na to asi nie je čo dodať. Aktuálnym hitom PC hranie je PlayerUnknown 's Battlegrounds či skrátene PUBG. Majte na pamäti, že sa jedná o hru v predbežnom prístupe a veľké optimalizácia ju ešte čakajú.

https://youtu.be/giXY_CFIcZk

https://youtu.be/kusAywdY7XQ

Ďalej sme zvolili Battlefield 1. Stále sa jedná o jednu z najkrajších a najpopulárnejších on-line strieľačiek. Navyše používa engine Frostbite, na ktorom beží skoro všetky hry od EA. Získate tak predstavu, ako zhruba pobeží ostatné tituly tohto vydavateľa. Jedno z videí vám ukáže horúcu novinku Assassins Creed: Origins a detailne spracovaný Egypt.

https://youtu.be/mcGiD0PFzJY

https://youtu.be/VpGHlBBtZBo

Hotové zostavy už dávno nie sú niečím, nad čím by ste mali mávnuť rukou. Pri ich kúpe dostanete železo pripravené odborníkmi, s plnou zárukou a všetko čo musíte urobiť je zapojiť do elektrickej siete, pripojiť monitor a periférie, nainštalovať hry a hurá do akcie. Pre tých, ktorí sa nechcú púšte to experimentov pri zostavovaní vlastného počítača ideálna voľba, ktorá pod stromčekom neurazí ani jedného hráča. oLYNX Grunex ProGamer 2018 kúpite buď samostatne alebo v špeciálnom balíčku "oLYNX Virtuálna izbička" s headsetom pre virtuálnu realitu Oculus Rift & Touch.

Počítač zakúpite so zárukou 3 roky, ktorú môžete uplatniť v sieti servisných stredísk oLYNX. Servisných miest je viac ako 100 a počítač Vám zvyčajne opraví do 5 pracovných dní.

Páčil sa Vám článok? Zdieľaj ho!

Naposledy pridané